خواننده بارکد (اسکنر، بار، خواننده، قیمت اسکن)

خواننده بارکد (اسکنر، بار، خواننده، قیمت اسکن)

یک خواننده بارکد که اسکنر قیمت یا اسکنر فروش (POS)نامیده می‌شود، یک دستگاه ورودی دستی یا ثابت است که برای ثبت و خواندن اطلاعات موجود در یک کد بار استفاده می‌شود. یک خواننده بارکد شامل یک اسکنر، کدگشا (یا خارجی)و یک کابل استفاده‌شده برای اتصال خواننده با یک کامپیوتر است. از آنجا که یک خواننده بارکد صرفا بارکد را به شماره و / یا حروف ترجمه می‌کند، داده‌ها باید به کامپیوتر فرستاده شوند تا یک نرم‌افزار نرم‌افزاری بتواند اطلاعات را به دست آورد.

اسکنرهای بارکد می‌توانند به کامپیوتر از طریق درگاه سریال، پورت keyboard یا یک دستگاه رابط به نام گوه متصل شوند. یک خواننده بارکد با هدایت یک پرتو نور در طول کد بار کار می‌کند و مقدار نوری را که منعکس می‌شود اندازه‌گیری می‌کند. (میله‌های سیاه در بارکد نسبت به فضاهای سفید بین آن‌ها بازتاب کمتری دارند)اسکنر انرژی نور را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند، که سپس به داده توسط رمزگشا تبدیل می‌شود و به یک کامپیوتر ارسال می‌شود.

پنج نوع اصلی از خوانندگان بارکد، – قلم، اسکنرهای slot، اسکنرهای Charge (CCD)، اسکنرهای تصویر و اسکنرهای لیزری وجود دارد.

یک چوب قلم ساده‌ترین خواننده بارکد است. آن شامل هیچ یک از قطعات متحرک نیست و به خاطر دوام و هزینه کم آن مشهور است. یک چوب قلم می‌تواند چالشی را برای کاربر ایجاد کند، با این حال، برای این که باید در تماس مستقیم با کد بار باقی بماند، باید در یک زاویه خاص نگه‌داشته شود و باید با سرعت خاصی روی کد بار جابجا شود.
یک اسکنر شیاری ثابت باقی می‌ماند و مورد با کد بار روی آن از طریق شیار بدست می‌آید. scanners به طور معمول برای اسکن کردن کده‌ای بار روی کارت‌های شناسایی استفاده می‌شود.
اسکنر CCD بهتر از چوب قلم است و اغلب در خرده‌فروشی استفاده می‌شود. به طور معمول، یک اسکنر CCD دارای یک رابط نوع “تفنگ” است و باید بیش از یک اینچ از کد بار نگهداری شود. هر بار که کد بار اسکن می‌شود، چندین بار قرائت برای کاهش احتمال خطا صورت می‌گیرد. یک عیب اسکنر CCD این است که نمی‌تواند یک کد بار را بخواند که عریض‌تر از صورت ورودی آن باشد.

یک اسکنر تصویر که یک خواننده دوربین هم نامیده می‌شود، از یک دوربین ویدئویی کوچک برای ثبت یک تصویر از کد بار استفاده می‌کند و سپس از تکنیک‌های پردازش تصویر دیجیتالی پیچیده برای رمزگشایی کد بار استفاده می‌کند. این دستگاه می‌تواند یک کد بار از حدود ۳ تا ۹ اینچ را بخواند و عموما کم‌تر از یک اسکنر لیزری هزینه دارد.
اسکنر لیزری که یا دست نگه‌داشته شده یا ساکن است، مجبور نیست به کد بار نزدیک باشد تا کار خود را انجام دهد.

این سیستم از یک سیستم آینه و لنز استفاده می‌کند تا اجازه دهد اسکنر، بدون توجه به جهت گیری، کد بار را بخواند، و می‌تواند به راحتی کد بار را تا ۲۴ اینچ، بخواند. برای کاهش امکان خطا، اسکن لیزری می‌تواند تا ۵۰۰ اسکن در ثانیه انجام شود. اسکنرهای لیزری long تخصصی قادر به خواندن یک کد میله‌ای تا ۳۰ فوت فاصله هستند.

خواننده بارکد