دوربین مداربسته یا (تلویزیون مدار بسته)

دوربین مداربسته یا (تلویزیون مدار بسته)

دوربین مداربسته یا (تلویزیون مدار بسته)

تلویزیون مدار بسته یک سیستم تلویزیونی است که در آن سیگنال‌ها به طور عمومی توزیع نمی‌شوند بلکه برای اهداف امنیتی و امنیتی نظارت می‌شوند.

دوربین مدار بسته به قرار گرفتن استراتژیک دوربین، و مشاهده ورودی دوربین بر روی مانیتور، تکیه دارد. از آنجا که دوربین‌ها با ناظران و یا دستگاه‌های ثبت ویدیو در سراسر کابل coaxial خصوصی و یا لینک‌های ارتباطی بی‌سیم ارتباط برقرار می‌کنند، این طراحی را “مدار بسته به دست می‌آورند تا نشان دهند که دسترسی به محتوای آن‌ها محدود به طراحی تنها برای کسانی است که قادر به دیدن آن هستند.
سیستم‌های قدیمی‌تر دوربین‌های مدار بسته کوچک و سفید با وضوح پایین و سفید بدون هیچ گونه قابلیت‌های تعاملی استفاده می‌کنند. نمایش‌های مدرن مدار بسته می‌توانند رنگ، نمایشگرهای با رزولوشن بالا باشند و می‌توانند شامل توانایی برای زوم در یک تصویر یا ردیابی چیزی (یا فردی)در میان خصوصیات خود باشند. صحبت از دوربین مدار بسته به یک ناظر اجازه می‌دهد تا با افرادی که در محدوده میانی صحبت می‌کنند، صحبت کند.
دوربین مدار بسته معمولا برای انواعی از اهداف استفاده می‌شود، از جمله:
حفظ امنیت محیط در مناطق امن و تاسیسات.
مشاهده رفتار زندانیان زندانی و بیماران بالقوه خطرناک در مراکز پزشکی.
نظارت ترافیک.
مکان‌هایی که برای یک انسان خطرناک هستند، برای مثال، محیط‌های صنعتی بسیار رادیو اکتیو و یا سمی.
ساختمان و امنیت محوطه.
به دست آوردن یک سابقه دیداری از فعالیت‌ها در شرایطی که برای حفظ امنیت مناسب و یا کنترل دسترسی (برای مثال، در زمینه برش الماس یا عملیات مرتب‌سازی، در بانک‌ها، کازینوها، یا فرودگاه‌ها)لازم است.
دوربین مدار بسته، استفاده رو به افزایش در نیروی انتظامی، برای هر چیزی از مشاهده ترافیک (و بلیط خودکار اتوماتیک)برای مشاهده نواحی بالای جرم یا همسایگی، پیدا می‌کند. چنین استفاده‌ای از دوربین مدار بسته به نگرانی‌های حریم خصوصی در بسیاری از نقاط جهان، به ویژه در مناطق بریتانیا و اروپا که در آن تبدیل به بخشی از روال عادی پلیس شده‌است، دامن زده‌است.

دوربین مداربسته یا (تلویزیون مدار بسته)