سه کار مهم که نرم‌افزار POS می‌تواند انجام دهد

سه کار مهم که نرم‌افزار POS می‌تواند انجام دهد

سه کار مهم که نرم‌افزار POS می‌تواند انجام دهد

نرم افزار های POS باید در یک صندوق فروشگاهی نصب شود، بسیاری از کسب و کارها از نرم‌افزار POS برای فروش استفاده می‌کنند، اما چیزی که برخی از آن‌ها نمی‌توانند درک کنند این است که این سیستم‌ها کارایی دارند که فراتر از آن عمل ساده است.

نرم‌افزار POS داده‌های فروش را پی‌گیری می‌کند، تخفیف ها را اعمال می‌کند، اطلاعات مشتری را حفظ می‌کند، پیش‌بینی‌های فروش و گزارش‌ها، مدیریت موجودی و تجزیه و تحلیل هزینه، قیمت و سود را، همانطور که نیاز است، انجام می‌دهد.

با این حال، مهم‌ترین وظیفه یک سیستم نرم‌افزاری POS، ردیابی فروش، فهرست موجودی مشتریان است. در اینجا نگاهی به طور مفصل به هر تابع می‌اندازیم

پی‌گیری فروش

نرم‌افزار POS می‌تواند انواع اطلاعات مربوط به فروش یک کسب‌وکار را مدیریت کند، که بسیاری از آن‌ها می‌توانند به یک شرکت کمک کنند که کسب‌وکار خود را به شکلی موثرتر مدیریت کند.

حجم فروش چیست؟ چی می‌فروشی؟ چقدر فروش دارد؟  چه چیزی فروخته می‌شود؟ چه زمانی حجم فروش بالاترین است، وچه  زمانی پایین‌ترین میزان فروش است؟ چقدر می‌توانید قبل از اینکه مشتریان خرید را متوقف کنند، قیمت‌ها را افزایش دهید؟ چقدر می‌توانید قبل از اینکه به خط قرمز برسید، آن‌ها را رها کنید؟

گزارش‌هایی که توسط نرم‌افزار POS ایجاد می‌شوند را می توان براساس هر تعداد از پارامترها تولید کرد، که این امکان را فراهم می‌آورد تا داده‌های فروش را به قیمت روز، و مرتب‌سازی براساس بسیاری از معیارهای دیگر مشاهده کند.

با ارزیابی دقیق این اطلاعات، کسب و کارها می‌توانند فرایند مسایل فروش را شناسایی کنند، یک استراتژی فروش آتی ایجاد کنند و مکان‌هایی پیدا کنند که در آن تغییرات قیمت یا موجودی می‌تواند درآمدها را بدون ایجاد تاثیر منفی بر فروش افزایش دهد. فکر می‌کنید بدون داده‌های سخت می‌توانید این کار را انجام دهید؟ آمار در غیر این صورت بیان می‌شود.

قیمت‌گذاری عاطفی یکی از عوامل متعددی بود که محققان آن را “عدم صلاحیت” می‌نامند، که ۴۶ درصد از شکست‌های تجاری در آمریکا به حساب می‌آید.
۵۶ درصد از تولید کنندگان دو هفته یا بیشتر پشت سر پیش‌بینی‌های فروش هستند و ۱۹ درصد به دلیل تاخیر در تحلیل داده‌های فروش POS یک ماه یا بیشتر پیگیر فهرست هستند.

POS در حین ورود به یک کسب‌وکار از طریق فروش نهایی آن، فهرست را پی‌گیری می‌کند. درست همانطور که صاحب کسب‌وکار از سوالات مربوط به فروش خرده‌فروشی سوال خواهد کرد، آن‌ها می‌توانند سوالاتی مانند این داشته باشند: در حال حاضر چه چیزی در قفسه‌ها است؟ در بازار چه خبر است؟ چه چیزی در حال دویدن است، چه زمانی این کار را انجام می‌دهد و چگونه سریع اتفاق می‌افتد؟

نرم‌افزار POS را می توان برای مشاهده تاریخچه فروش یک مورد خاص از فهرست موجودی مورد استفاده قرار داد. این شامل نرخی است که در آن به فروش می‌رسد، میانگین تعداد موارد در هر زمان، قیمتی که یک آیتم به فروش می‌رسد، و مقدار درآمد حاصل از فروش آن کالا.

این داده‌ها به طور جمعی می‌توانند promotions، شیوه‌های خرید، استراتژی stocking و حجم overstock را مطلع سازند. این کار همچنین همیشه به هدف برآورده کردن تقاضای مشتری و داشتن محصول کافی در انبار کمک می‌کند

به عنوان مثال، با اجرای یک راه‌حل ردیابی موجودی، بوتیک، یک شرکت لوازم جانبی مد روزانه ۳۰۰۰۰ سفارش مشتری را در هر سال پر می‌کند، قادر به کاهش زمان پردازش سفارش و زمان ارسال تا ۳۵ درصد می‌باشد.

بوش همچنین در حالی که با هم‌کار خود هم‌کاری می‌کرد، از توانایی مدلسازی پیشگویانه داده‌های POS برای تولید پیش‌بینی‌های روزانه ۳۲ روزه از تقاضای محصول استفاده کرد. در نتیجه، آن‌ها از ۶.۶ درصد به ۳.۴ درصد کاهش و رشد ۳ درصدی فروش را براساس گزارش by آلن همیلتون تولید کردند. (شرکت‌ها به طور فزاینده‌ای از سیستم‌های پرداخت همراه به عنوان بخشی از راه‌حل‌های POS استفاده می‌کنند.)

جمع‌آوری داده‌های مشتری

نوع نهایی داده‌هایی که نرم‌افزار POS در آن جمع می‌شوند، این است که مشتریان یک کسب‌وکار هستند. این شامل نام آن‌ها، زمان پرداخت، تاریخ خرید، فرکانس خرید، اطلاعات جمعیتی، اطلاعات تماس و اطلاعات بیشتر می‌شود. در کل، این داده‌ها را می توان به فعالیت‌های بازاریابی انتقال داد و برای شناسایی مخاطب هدف، بخش‌های مخاطب و بازارهای بالقوه جدید استفاده کرد.

به عنوان مثال، هتل Messina Hof Winery در برایان و Fredericksburg تگزاس از یک سیستم POS برای جمع‌آوری اطلاعات مشتری استفاده کرد که بعد از آن در یک کمپین بازاریابی ایمیلی مورد هدف اجرا شد. براساس گزارشی از سوی شرکت NCR، این شرکت ۱۲،۱۹۴ ایمیل ارسال کرده‌است که ۳۱ درصد نرخ آزاد دارد و ۴۶،۰۴۴ دلار در فروش مستقیم تولید کرده‌است. به عنوان مثال: میانگین نرخ ایمیل در ایالات‌متحده ۱۹.۹ درصد است.

فروش، موجودی، و مشتریان سه بلوک ساختمانی برای هر کسب‌وکار خرده‌فروشی هستند. این بدان معنی است که شرکت‌ها باید قادر به ردیابی دقیق و تحلیل هر یک به منظور حصول اطمینان از موفقیت باشند. اطلاعات درون نرم‌افزار POS نیز می‌توانند به شما کمک کنند این کار را انجام دهید.