چاپگر چیست ؟

چاپگر دستگاهی است که خروجی و خروجی گرافیکی را از کامپیوتر می‌پذیرد و اطلاعات را به کاغذ منتقل می‌کند، معمولا به صفحات استاندارد اندازه. Printers با اندازه، سرعت، پیچیدگی و هزینه متفاوت هستند. به طور کلی، چاپگرهای گران‌قیمت برای چاپ بارنگ وضوح بالاتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چاپگرهای رایانه‌ای شخصی می‌توانند به عنوان تاثیرگذاری و یا چاپگرهای impact متمایز شوند. چاپگرهای تاثیر اولیه چیزی مانند یک ماشین‌تحریر خودکار کار می‌کردند، با کلیدی که تاثیری بر روی کاغذ برای هر شخصیت چاپی داشتند. چاپگر ماتریس نقطه‌ای یک چاپگر کامپیوتر شخصی کم‌هزینه بود. این یک چاپگر تاثیرگذار است که در یک زمان به روزنامه حمله می‌کند.

چاپگرهای known شناخته‌شده چاپگر inkjet هستند که چندین چاپگر رنگی با هزینه کم، یک نمونه هستند، و چاپگر لیزری. The جوهر را از یک کارتریج جوهر در محدوده بسیار نزدیک به کاغذ که به وسیله آن می‌چرخد، اسپری می‌کند. چاپگر لیزری از یک پرتوی لیزری منعکس‌شده از یک آینه برای جذب جوهر (به نام تونر)برای انتخاب قسمت‌های کاغذ به عنوان یک ورق به روی درام استفاده می‌کند.

 

چهار ویژگی چاپگر بیشتر برای اکثر کاربران عبارتند از:

رنگ: رنگ برای کاربرانی که نیاز به چاپ صفحات برای نمایش یا نقشه‌ها و صفحات دیگر که رنگ بخشی از اطلاعات است مهم است. چاپگرهای رنگی می‌توانند تنها در رنگ‌های سیاه و سفید چاپ شوند. از آنجا که از دو cartridges جوهر (یک رنگ و یک جوهر سیاه)استفاده می‌کنند، چاپگرهای رنگی گران‌تر هستند (یک رنگ و یک جوهر سیاه)که باید بعد از تعداد معینی صفحات جایگزین شوند. کاربرانی که نیاز خاصی به رنگ ندارند و صفحات بسیاری چاپ می‌کنند، یک چاپگر سیاه و سفید را ارزان‌تر پیدا می‌کنند.
تفکیک‌پذیری: وضوح چاپگر (وضوح متن و تصاویر بر روی کاغذ)معمولا با نقطه بر اینچ (dpi)اندازه‌گیری می‌شود. اغلب چاپگرهای ارزان‌قیمت وضوح کافی برای اغلب اهداف در ۶۰۰ dpi را فراهم می‌کنند.
سرعت: اگر شما کار چاپ را انجام دهید، سرعت چاپگر اهمیت پیدا می‌کند. چاپگر Inexpensive تنها حدود ۳ تا ۶ ورق در دقیقه چاپ می‌کند. چاپ رنگ آهسته‌تر است. چاپگرهای گران‌قیمت بسیار سریع‌تر هستند.
حافظه: اغلب چاپگرها با مقدار کمی از حافظه می‌آیند (برای مثال، یک megabyte)که می‌تواند توسط کاربر گسترش یابد. داشتن بیش از حداقل مقدار حافظه در هنگام چاپ صفحات با تصاویر بزرگ و یا جداول با خطوط اطراف آن‌ها مفید است (که چاپگر آن را به عنوان یک تصویر بزرگ تعریف می‌کند).
چاپگر I / O Interfaces
رایج‌ترین واسط I / O برای چاپگرها، رابط Centronics موازی با یک پریز ۳۶ – بوده‌است. با این حال در آینده، چاپگرهای جدید و کامپیوترهای جدید به احتمال زیاد از یک رابط سریالی، به خصوص باس سریال جهانی و یا FireWire با پلاگ کوچک‌تر و کم‌تر استفاده می‌کنند.

زبان‌های چاپگر
زبان‌های چاپگر از کامپیوتر به چاپگر دستور داده می‌شود تا به چاپگر بگوید که چگونه نوشتار را قالب‌بندی کند. این فرمان‌ها اندازه فونت، گرافیک، فشرده‌سازی اطلاعات ارسال‌شده به چاپگر، رنگ و غیره را مدیریت می‌کنند. دو زبان چاپگر مشهور پست‌اسکریپت و زبان کنترل چاپگر هستند.

پست‌اسکریپت یک زبان چاپگر است که از عبارت‌های انگلیسی و ساخت‌های برنامه‌ای برای توصیف ظاهر یک صفحه چاپی برای چاپگر استفاده می‌کند. این زبان چاپگر در سال ۱۹۸۵ توسط شرکت ادوبی تولید شد. آن ویژگی‌های جدیدی از قبیل فونت‌های Outline و گرافیک برداری معرفی کرد. Printers اکنون از کارخانه می‌آیند و یا می‌توانند با پشتیبانی پست‌اسکریپت بار شوند.

پست‌اسکریپت محدود به چاپگر نیست. آن می‌تواند با هر وسیله‌ای که تصویر را با استفاده از نقطه‌ها مانند صفحه نمایش، دستگاه‌های ثبت لغزش، و تنظیم کنندگان تصویر ایجاد کند، استفاده شود.

pcl (زبان فرمان چاپگر)یک زبان کد گریز است که برای ارسال فرمان‌ها به چاپگر برای چاپ اسناد استفاده می‌شود. یک زبان کد گریز به این دلیل است که کلید فرار، دنباله دستوری را با مجموعه‌ای از اعداد کد شروع می‌کند. Hewlett Packard در اصل pcl را برای matrix نقطه و چاپگر inkjet ابداع کرد. از زمان معرفی آن، تبدیل به یک استاندارد صنعتی شده‌است. سایر تولیدکنندگان که کلون‌های HP هستند کپی آن را کپی کرده‌اند.

برخی از این clones بسیار خوب هستند، اما تفاوت‌های کوچکی در نحوه چاپ یک صفحه در مقایسه با چاپگرهای حقیقی HP وجود دارد. در سال ۱۹۸۴، چاپگر Laserjet HP با استفاده از pcl معرفی شد. pcl به تغییر ظاهر اسناد چاپگر با هزینه پایین از فقرا به کیفیت استثنایی کمک کرد.

 

قلم‌ها
فونت یک مجموعه از حروف سبک و اندازه خاص در یک طراحی کلی است. Printers از فونت‌های ساکن و فونت‌های نرم استفاده می‌کنند تا اسناد را چاپ کنند. فونت‌های مقیم در سخت‌افزار یک چاپگر ساخته می‌شوند. آن‌ها همچنین فونت‌های داخلی نامیده می‌شوند و یا فونت‌های با استفاده از آن‌ها ساخته می‌شوند. همه چاپگرها با یک یا چند قلم از سکنه می‌آیند.

فونت‌های اضافی را می توان با وارد کردن یک کارتریج قلم به چاپگر یا نصب فونت‌های نرم با دیسک سخت اضافه کرد. فونت‌های مقیم بدون استفاده از فونت‌های نرم نمی‌توانند پاک شوند. فونت‌های نرم بر روی هارد درایو نصب می‌شوند و سپس زمانی که یک سند چاپ می‌شود که از فونت نرم خاص استفاده می‌کند به حافظه کامپیوتر ارسال می‌شوند. فونت‌های نرم می‌توانند در فروشگاه‌ها و یا دانلود شده از اینترنت خریداری شوند.

دو نوع فونت استفاده شده توسط چاپگر و نمایش صفحه، فونت‌های Bitmap و فونت‌های Outline وجود دارد. فونت‌های Bitmap نمایش دیجیتالی از فونت‌های Bitmap هستند که قابل قیاس نیستند. این به این معنی است که آن‌ها دارای اندازه مجموعه یا مجموعه محدودی از اندازه‌ها هستند. به عنوان مثال، اگر یک سند با استفاده از فونت Bitmap با سایز متوسط تا ۲۴ به چاپگر فرستاده می‌شود و فونت Bitmap این اندازه وجود ندارد، کامپیوتر تلاش می‌کند تا اندازه مناسب را حدس بزند.

این باعث می‌شود که متن باز شود یا له شود. لبه‌های Jagged نیز با فونت‌های Bitmap یک مشکل محسوب می‌شوند. فونت‌های Outline توصیف ریاضی فونت هستند که به چاپگر ارسال می‌شوند. سپس چاپگر rasterizes (تصویر مشبک را ببینید)یا آن‌ها را به the که روی کاغذ چاپ می‌شوند تبدیل می‌کند. چون آن‌ها ریاضی هستند، مقیاس پذیر هستند. این به این معنی است که اندازه فونت می‌تواند بدون از دست دادن وضوح یا وضوح متن چاپی تغییر کند. فونت‌های TrueType و Type ۱ فونت‌های Outline هستند. فونت‌های Outline با استفاده از زبان‌های چاپگر پست‌اسکریپت و پست‌اسکریپت استفاده می‌شوند.